Karamürselli Boşnaklar Pita Teferiç Şenliklerini iptal etti

Bu yıl 14'üncüsü düzenlenmesi beklenen Boşnak vatandaşların geleneksel Pita Teferiç Şenlikleri, son günlerde artan terör olayları ve Türkiye’nin dört bir tarafından gelen şehit haberleri nedeniyle iptal edildi.

Karamürselli Boşnaklar Pita Teferiç Şenliklerini iptal etti Karamürsel Haber

Bu yıl 14’üncüsü düzenlenmesi beklenen Boşnak vatandaşların geleneksel Pita Teferiç Şenlikleri, son günlerde artan terör olayları ve Türkiye’nin dört bir tarafından gelen şehit haberleri nedeniyle iptal edildi. 

 

Geleneksel olarak son 13 yıldır düzenlenen etkinliğe ortalama katılım yaklaşık 7 bin kişi civarındaydı. Boşnak geleneklerinin yaşatıldığı şenlik, ertelenmesi gündemde olmadan bu yıl kesin olarak yapılmayacak.


Şenliklerin iptal olması ile ilgili bilgi veren Karamürsel Bosna Hersek Türkleri Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Erhan Yılmaz, “Bu yıl 14’ üncüsünü düzenlemek istediğimiz Pita Teferic Şenliğimizi halkımızdan gelen yoğun talep üzerine belediyemiz ve yönetim kurulumuzun dün akşam yaptığı toplantı neticesinde ülkemizde artan şehit haberleri nedeniyle iptal etmiş bulunmaktayız. Milletimiz üzgünken şenlik yapmayı düşünmedik. Milletimizin başı sağ olsun” ifadelerine kullanıldı.

 

 

Kaynak:https://www.facebook.com/karamursel.son.dakika/manager/messages/?mercurythreadid=user%3A100006104356003&threadid=100006104356003&folder=inbox

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet
avea fatura ödeme- kredi kartı ile elektrik faturası ödeme elektrik faturası ödeme -TTNET fatura ödeme-kredi kartı ile avea fatura ödeme-Vodafone borç ödeme kredi kartı ile fatura ödeme vodafone fatura ödeme fatura öde ttnet fatura ödeme d-smart fatura ödeme vodafone borç ödeme avea borç ödeme